Zegary antyczne Junghans

Zegary_antyczne_junghans

Firma Junghans powstała w 1861 roku w niemieckiej miejscowości Schramberg pod nazwą Junghans und Tobler od nazwy jej założyciela Erharda Junghansa oraz wspólnika a zarazem szwagra Jakoba Zeller-Toblera. Firma rozwija się w bardzo szybkim czasie. Produkuje zegary wiszące, zegary stojące, zegary figuralne oraz budziki. Już w 1878 roku fabryka produkuje 100 000 budzików rocznie. Junghans zawsze stawiał na pierwszym planie innowacje technologiczne. W 1903 powstaje pierwszy zegarek kieszonkowy a niecałe 10 lat później pod wpływem odkrycia radu, wskazówki i cyfry w zegarkach kieszonkowych są pokryte substancją powodującą świecenie tych elementów. Od roku1927 firma produkuje zegarki na rękę.

Od 1950 r., wirtuoz projektant Max Bill, pracuje jako projektant zegarów i zegarków Junghans. Znakomitym przykładem jego twórczości jest zegar ścienny zaprojektowany w 1956/57, który jest w zbiorach Museum of Modern Art (Nowy Jork). W 1962 roku Bill stworzył również mechaniczny zegarek naręczny Junghans - imponujące zegarki, nie tylko ze względu na estetykę, ale także ich dokładności.

W latach 1980, Junghans wprowadził pierwszy sterowany radiem zegar stołowy na rynku światowym. W 1990 roku pierwszy zegarek sterowany radiem a następnie, zwany MEGA 1. W 1995 roku Junghans przedstawił zegarki zasilane energią słoneczną, z ceramiczną obudową. Obecnie Junghans rozwija się z japońskim producentem zegarków, stworzono zegarek zorientowany na globalną skalę, który automatycznie ustawia czas lokalny w poszczególnych strefach czasowych Seiko.

Junghans to znana marka nie tylko w Europie ale i na świecie .

Poniżej wzory zegarów wyprodukowanych przez firmę Junghans

Jughans

Jughans

Jughans

Jughans

Jughans

Jughans

Jughans

Jughans